Hányszor van, hogy megmarad 17 darab a konyha faláról, 9 a fürdőből. Rakosgatjuk jobbról- balra, áll a dobozban a padláson, bogrács mellett lapul a tárolóban és mindig akkor találunk ár, amikor belerúgunk véletlenül, leszakad a dobozának a füle és 3-4 darab csörömpölve törik szét a padlón. Csempék. Persze van, amit igenis érdemes gyűjteni. Mondjuk egy vakáción, a bazárban talált keleties csempe becses szuvenír lehet.
Na de itt jön Segítő Orsi (megvan az ezeréves mese ;) ) így most megmentelek benneteket -de legalább is- megrövidítethetlek benneteket az ötlet által, egy pár féltve őrzött matt fehér vagy akár fényes okker színű csempétől: megmutatom hogyan készíthetsz már haszontalan, maradék csempéből poháralátétet és még a végén nem is kell marokkóig menni egy orientál hangulatúért!
Amire szükséged lesz:
- a leghátsó sarokból, a legeldugottabb polcon porosodó régi csempére
- decoupage ragasztóra/lakkra (szalvéta technikánál használják)
- scrapbookpapírra vagy bármi olyan papírra, mit szeretnél viszontlátni a poháralátéteken
- kétkomponensű finomvonalas repesztő lakkra
- antik pasztára (bitumenes az enyém)
- oldószeres lakkra
- filc csúszásgátló ragasztós korongokra
A felhasznált anyagok Pentart termékek
Elsőként tisztítsd meg a portól a csempe felületét. A papírra rajzold körbe a csempét, vágd ki és jöhet is a ragasztás.
Nekem épp nem volt decoupage ragasztóm, így a Stamperia márka fényes géljét használtam, ami szintén jól fixálja a papírt. De ha decoupageolás, akkor legyen decoupage lakkod/ragasztód. Figyelj arra, hogy a lap szélei is felragadjanak a csempére.
Figyelj arra, hogy a lap szélei is felragadjanak a csempére.
Száradás után csiszold meg a éleket, így a felesleges papírt le tudod szedni.
Gyorsan szárad az anyag, így jöhet is a kétkomponensű finomrepesztő lakk. Az első komponens egy fehér krémállagú anyag. Nincs képem róla, de azt is ugyan úgy kend fel a papírra, mint a gélt az elején. Rövid száradás után jöhet a második komponens, ami egy sárga géles anyag.
Hajszárítót elő és jöhet a varázslat. Ahogy eltelik egy perc, majd kettő a fényes felület kezd megszáradni és finom repedések kezdenek kirajzolódni.
Teljes száradás után jöjjön az antik paszta. Ujjbegyeddel dörzsöld bele a repedésekbe a pasztát. Kend be az éleket is, így egységes lesz a lap a szélekkel.
Teljes száradás után jöhet az oldószeres lakk és a csúszásgátló felragasztása. A lakknak köszönhetően a lecsöppenő víz, tea, juice nem fogja kikezdeni a szépen kialakított felületet és időtállóvá teszi a látszatra már ezeregy évet megélt poháralátéteket ;)
Jó alkotást és átalakítást!
Elkészíted Te is?
Küldj az elkészült munkádról fotót, várom ;)
Ha tetszett a mostani DIY projekt, nézd meg a korábbiakat is
vagy ugorj fel további ötletekért
a BorsaBox Facebook oldalára,
vagy kövess a Pinteresten!
És köszönöm, ha megosztod másokkal ;)
Kommentek