Akkor most leugrok betonért- szóltam a férjemnek az ajtóból, felvettem pom-pomos sapkámat, a hozzá illő sállal és már indultam is egy kis shoppingra. Ugyan nehogy már csizmát vagy táskát kajtassak, amikor végre 40 perc gyerek, férjmentes magány vár rám?! A fejembe vettem, hogy én bizony betonozni fogok, ha esik, ha fúj.
Neki is indultam a Praktikernek, ahol egy kicsit megtorpantam, amikor rájöttem, hogy itt bizony anyukám nem ilyen kis cuki-muki 2 max 5 kilós zsákok lesznek, hanem bizony emberes darabok; egyből 40 kilósak. Néztem a zsákot, áh ez menni fog- gondoltam, majd az eladó kérdezte, hogy ugyan drága, lesz aki be is fogja ezt a zsákot taszigálni a kocsiba?
Na mondom, megfogtál barátom (hamár így drágáz); nincs. Na de ugye mire jó egy igaz barátnő? És már hívtam is az én kebelbarátnőmet, aki - mint az egyike a kevésnek, aki megért ezen a földön - közölte, hogy nem vagyok normális, de jön, segít.
Kitoltuk a zsákot az autóhoz, majd csak hogy senki ne unatkozzon a parkolóban határozott karkörzések és törzsdöntések mellett bemelegítettünk a nagy mutatványhoz, vagyis a 40 kilós szárazbeton zsák megemeléséhez és az autóba történő beemeléséhez. Nem mondom, hogy nehéz volt, de azt sem, hogy könnyű, legyen annyi elég: két gyereken gyakorló anyukákként a zsák úgy röppent be a csomagtartóba, mint azt a bizonyos gyufát kihúzó gyerek este lefekvéskor az ágyba.
Otthon aztán a férjemnek szelíden szóltam, hogy lenne valami a kocsiban, amit a negyedikre fel kellene hozni (ok van lift, de akkor is). Na ez is sima ügy volt: két gyereket egyazon férjnek szült nőként ez is egyszerű történet volt ;)
Hozzávalók
- szárazbeton vagy Pentart Decor Beton hobbi beton
- üres tojások
- füstfólia ragasztó Pentart
- arany füstfólia Pentart
Készítsd elő a tojásokat
A nyers tojás kerekdedebb végét kiskanállal ütögesd meg, majd fejtsd le róla a héjat óvatosan. Amikor már jókora méretű a lyuk, zuttyantsd ki a tojást egy tálba, majd tény vele belátásod szerint, pl. készíts belőle egy rántottat, viszont, ami a lényeg, a szépen egyben maradt héjat mosd ki és hagyd száradni.
Készítsd el a betont
Az én szárnysegédem, ha épp nem szólítják el óvodai kötelezettségei (ergo, amikor épp itthon van, mert beteg) mindig jön és segít. Mivel a kép készítésekor már egy hete nem látott gyerekeket, meg homokozót, így örömmel keverte össze nekem a szárazbetont a vízzel.
Még hogy gyerekjáték!
Mivel húsvét már tényleg itt a nyakunkon és az igazi betonhoz száradási idő is kell (jócskán), javaslom szerezzétek be a Pentart Decor Beton nevű termékét. Gyors száradási idő és tiszta kivitelezés. Bővebben a termékről olvassatok Lakbear oldalán!
A lelkes gyerekem még a tojáshéjakba is szívesen beleöntötte a betont. Ilyen volt, ilyen lett:
1 napot hagytam száradni a tojásban a betont, majd megpucoltam, úgy mint egy tízpercest, majd hagytam teljesen kiszáradni még egy napot.
Aranyozd be
A füstfólia ragasztóját úgy vittem fel a beton tojás felületére, mint amilyen mintákban később viszont akartam látni az aranyozást.
Hagytam egy picit száradni a ragasztót, majd míg ragadt belenyomtam a füstfóliát.
Rövid száradás után, tompa ecsettel lesöpörtem a felesleget a felületről és készen is voltam a törésbiztos beton tojásokkal!
Szép húsvétot!
Borsa
Tetszett a mostani DIY projekt?
Nézd meg a korábbiakat is
vagy ugorj fel további ötletekért
itt pedig követni tudsz
Kommentek